Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

Zarząd Głównego Związku Zawodowego Anestezjologów z zadowoleniem przyjął decyzję Sejmu RP o odrzuceniu w całości projektu ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta.

Projekt ustawy wprowadzał zarówno wiele regulacji biurokratycznych obciążających pracą administracyjną zarówno personel medyczny jak i zarządy podmiotów leczniczych, co w ocenie ZG ZZA zmniejszałoby dostępność pacjentów do świadczeń medycznych jak i wprowadzał rozwiązania zwiększające ryzyko karne dla lekarza nawet w sytuacji, gdy wykonał wszystkie czynności zgodnie z wiedzą medyczną a mimo to doszło do zdarzenia niepożądanego.

ZG ZZA wielokrotnie proponował rozwiązanie systemowe zwiększające bezpieczeństwo pacjentów w szczególności u których wykonywane są procedury zabiegowe (jak leczonych w oddziałach intensywnej terapii), dlatego będzie popierał racjonalne rozwiązania w tym zakresie.

Ministerstwo Zdrowia wprowadzając rozwiązania systemowe w ochronie zdrowia przede wszystkim powinno dążyć do uzyskania akceptacji proponowanych zmian w ramach dialogu społecznego ze środowiskiem medycznym i przedstawicielami pacjentów. 

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form