Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

Zarząd Główny Związku Zawodowego Anestezjologów protestuje przeciwko skandalicznemu trybowi opracowywania przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego nowego programu specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, w związku z informacjami od członków zespołu opracowującego program specjalizacji, że opublikowany przez CMKP program nie odzwierciedla ich stanowiska i wprowadza zmiany w programie z którymi się nie zgadzają, w szczególności dotyczącymi skrócenia czasu trwania specjalizacji oraz wprowadzenia wielu nierealnych szczegółowych wymagań planowanych w procesie specjalizacyjnym.

Członkowie Zespołu prof. dr hab. Hanna Misiołek, prof. dr hab. Mirosław Czuczwar, prof. dr hab. Krzysztof Kusza, prof. dr hab. Łukasz Krzych, dr hab. n. med. Lidia Łysenko prof. UMW, dr hab. n. med. Janusz Trzebicki, dr n. med. Wojciech Gola, lek. Andrzej Nartonowicz oraz prof. dr. hab. Radosław Owczuk, wyrazili dezaprobatę związaną z brakiem konsultacji przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. 

ZG ZZA wyraża swoją sprzeciw związany z nie uwzględnianiem stanowiska uznanych autorytetów środowiska anestezjologicznego przez CMKP i forsowaniem projektu specjalizacji, który może jednocześnie doprowadzić do obniżenia kompetencji przyszłych lekarzy specjalistów z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii oraz paradoksalnie w praktyce utrudnić lub ekstremalnie przedłużyć jej ukończenie dla wielu lekarzy, poprzez wprowadzenie absurdalnych wymagań zwłaszcza w stosunku do terapii nerkozastępczych.

ZG ZZA apeluje do Ministra Zdrowia o opracowanie nowego programu we współpracy z autorytetami medycznymi z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii.

Anestezjologia i Intensywna Terapia jest deficytową specjalizacją lekarską a powyższe działania CMKP negatywnie wpływają na jej rozwój. 

 

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form