Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

Zarząd Główny Związku Zawodowego Anestezjologów popiera negatywne stanowisko strony społecznej Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia z dnia 21 października 2022 r. w sprawie projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych.

ZG ZZA uważa, że  planowane zaprzestanie finansowania przez budżet państwa między innymi ratownictwa medycznego, wielu świadczeń wysokospecjalistycznych, leków dla pacjentów powyżej 75 roku życia i zakupu szczepionek z jednoczesnym przeniesieniem finansowana tych zadań przez  Narodowy Fundusz  Zdrowia może spowodować pogłębienie kryzysu w polskim sektorze ochrony zdrowia.

ZG ZZA zwraca się do Ministerstwa Zdrowia o wycofanie projektu wyżej wymienionej ustawy, której wejście w życie spowoduje drastyczne ograniczenie dostępu pacjentów do świadczeń zdrowotnych i pogorszenie sytuacji ekonomicznej szpitali i poradni ambulatoryjnych, co w konsekwencji zmniejszy poziom bezpieczeństwa zdrowotnego polskich obywateli.

Najnowsza aktualność:

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form