Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

Zarząd Główny Związku Zawodowego Anestezjologów wyraża zaniepokojenie zapisami w programie specjalizacji w dziedzinie CHIRURGICZNEJ ASYSTY LEKARZA w ramach, których zawarto oczekiwanie, że po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego chirurgiczny asystent lekarza będzie posiadał między innymi następujące kompetencje: ,,po konsultacji z prowadzącym leczenie lekarzem – wprowadzi nastawy wentylacji mechanicznej, wentylacji nieinwazyjnej w tym wysokoprzepływowej” oraz „zdobędzie umiejętności praktyczne w zakresie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania funkcji pielęgniarki anestezjologicznej na bloku operacyjnym, jeżeli zajdzie taka konieczność”.

W ocenie ZG ZZA powyższe zapisy są niezgodne z przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii (Dz. U. z 2020 r. poz. 940, ze zm) oraz mogą potencjalnie negatywnie wpłynąć na kluczową rolę pielęgniarki anestezjologicznej przy udzielaniu świadczeń z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii.

Najnowsza aktualność:

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form