Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

Zarząd Główny Związku Zawodowego Anestezjologów otrzymuje informacje o wzrostach kosztów związanych z funkcjonowaniem oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wzrost kosztów energii, wysokospecjalistycznej aparatury, wielu wyrobów medycznych oraz kosztów pracy dotyczy przede wszystkim oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii charakteryzujących się najwyższym w szpitalach zużyciem zasobów.

Niedoszacowane procedury z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii mogą w istotny sposób wpłynąć na kategoryzację szpitali, która została zaplanowana w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa. 

W ocenie ZG ZZA tylko znaczący wzrost wyceny procedur realizowanych w oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii  przez NFZ może poprawić sytuację finansową szpitali i zapewnić optymalne leczenie pacjentów będących często w stanie w bezpośredniego zagrożenia życia.

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form