Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała informację o wynikach kontroli: „Funkcjonowanie szpitalnych oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii oraz bloków operacyjnych w województwie podkarpackim” (P/21/088).

Funkcjonowanie szpitalnych oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, a także bloków operacyjnych na terenie województwa podkarpackiego, nie zostało w pełni dostosowane do standardów określonych przez Ministra Zdrowia, obowiązujących od 2017 r.

W OAiIT nie zapewniano zgodnej z wymogami stałej obecności specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii. Lekarze, pracujący w tych oddziałach, jednocześnie wykonywali znieczulenia w blokach operacyjnych, a także pełnili dyżury medyczne w innych oddziałach.

Stwierdzono liczne sytuacje, w których jeden lekarz, w tym samym czasie, znieczulał dwóch pacjentów podczas zabiegów operacyjnych, a także przypadki udzielania świadczeń przez lekarzy będących dopiero w trakcie specjalizacji lub z I stopniem specjalizacji, bez nadzoru specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii.

Sześć spośród ośmiu skontrolowanych szpitali nie spełniało obowiązujących wymagań dotyczących liczby łóżek w OAiIT, a jeden szpital warunków określonych dla pomieszczeń w bloku operacyjnym.

Lekarze anestezjolodzy pracowali w OAiIT oraz bloku operacyjnym nieprzerwanie nawet po kilka dni, a w skrajnym przypadku praca ciągła trwała aż 12 dób. Działanie takie mogło stwarzać zagrożenie dla pacjentów, zdrowia samych lekarzy oraz negatywnie wpływać na jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Szczegółowy informacja o wynikach kontroli NIK....

Najnowsza aktualność:

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form