Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]

Zarząd Główny Związku Zawodowego Anestezjologów udziela poparcia postulatom zgłaszanym przez protestujących lekarzy rezydentów.

W ocenie ZG ZZA główne problemy dotyczące funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce to niski poziom jego finansowania ze środków publicznych oraz pogłębiające  się niedobory personelu medycznego.

Związek Zawodowy Anestezjologów w przeszłości organizował akcje protestacyjne w tym protesty głodowe w wyniku których Ministerstwo Zdrowia w ramach zawartych porozumień z anestezjologami opracowało w formie rozporządzenia standardy postępowania w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz przeznaczyło z budżetu państwa środki na zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii.

Wszystkie te działania poprawiły bezpieczeństwo zdrowotne obywateli w szczególności w stanach bezpośrednie zagrożenia życia.

ZG ZZA zwraca się do Ministerstwa Zdrowia o podjęcie rozmów ze środowiskiem medycznym na temat zmian systemowych w ochronie zdrowia.

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form