Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]

Łódź dn. 29 maja 2017 r.

Pan

Konstanty Radziwiłł

Minister Zdrowia

 

Szanowny Panie Ministrze,

Zarząd Główny Związku Zawodowego Anestezjologów w związku z przekazaniem do konsultacji społecznych projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie określenia wykazu świadczeń opieki zdrowotnej wymagających odrębnego sposobu finansowania z dnia 5 maja 2017 roku negatywnie ocenia nieuwzględnienie świadczeń realizowanych w Oddziałach Intensywnej Terapii w katalogu świadczeń określonym w paragrafie 2 projektu rozporządzenia.

ZG ZZA wielokrotnie w pismach kierowanych do Ministra Zdrowia podkreślał, że obecny model rozliczania i finansowania świadczeń realizowanych dla pacjentów leczonych w oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii uzależniony jest od ciężkości stanu pacjenta i od zrealizowanych poszczególnych procedur medycznych (skala TISS 28), świadczenia te traktowane są, jako procedury ratujące życie i w praktyce nie są objęte limitem finansowania w ramach umów zawartych przez świadczeniodawców z NFZ w rodzaju lecznictwo szpitalne.

Proponowany w projekcie ustawy ryczałtowy model rozliczania świadczeń w oddziałach intensywnej terapii może spowodować ograniczenie liczby stanowisk intensywnej terapii w oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii powodując znaczące obniżenie bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów będących w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

Z poważaniem

Przewodniczący ZG ZZA

Jerzy Wyszumirski

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form