Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

Zarząd Główny Związku Zawodowego Anestezjologów udziela poparcia dla społecznej i eksperckiej inicjatywy wstrzymania prac nad projektem pilotażu sieci onkologicznej. 

Projekt pilotażu wprowadza liczne rozwiązania biurokratyczne oraz zmniejszające efektywność w systemie ochrony zdrowia oraz ogranicza prawo swobodnego wyboru pacjenta do miejsca leczenia ograniczając możliwość leczenia onkologicznego wyłącznie w podmiotach leczniczych   wybranych w sposób arbitralny i nieprzejrzysty. 

Niepokojący w szczególności jest fakt, że kontrowersyjny pilotaż zostanie zrealizowany kosztem innych świadczeń finansowanych ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

W projekcie pilotażu brak jest także merytorycznego uzasadnienia, dlaczego wojewódzkie ośrodki koordynujące (Dolnośląskie Centrum Onkologii i Świętokrzyskie Centrum Onkologii) będą w ramach leczenia onkologicznego realizowanego w trybie hospitalizacji, za udzielanie świadczeń z zakresu onkologii uzyskiwały wycenę wyższą o 35% niż inne podmiotu lecznicze w Polsce.

W ocenie ZG ZZA powyższe rozwiązanie nie jest transparentne i zmusza NFZ do nierównego traktowania świadczeniodawców ze względu na jego strukturę organizacyjną.

Ponadto w ocenie ZG ZZA należy rozważyć, czy pilotaż powinien być przeprowadzony w województwie dolnośląskim gdyż autor koncepcji pilotażu reprezentuje Dolnośląskie Centrum Onkologii, które jest potencjalnie największym beneficjentem programu.

ZG ZZA zwraca się do Ministra Zdrowia o przeprowadzenie ogólnopolskiej debaty nad wypracowaniem zmian w opiece onkologicznej poprawiających efektywność opieki onkologicznej a nie poprawiających kondycję finansową wybranych podmiotów leczniczych.  

 

Najnowsza aktualność:

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form