Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne przedstawia następujące uwagi do treści załącznika nr 5 (Skala TISS-28)

Punkt 3 Krążenie

1. Wnioskujemy o utrzymanie dotychczasowej wyceny punktowej (8 pkt) dla dotyczącej cewnika w tętnicy płucnej lub kalibrowanych metod pomiarów hemodynamicznych opisanych w punkcie 3e

Uzasadnienie: Kalibrowane metody pomiarów hemodynamicznych są uznane jako wiarygodne i coraz częściej stosowane w ramach procedur w OAiIT, wysoki koszt sprzętu medycznego uzasadnia konieczność odpowiedniej wyceny punktowej dzięki której możliwe będzie dalszej popularyzacji tej metody służącej poprawie efektywności leczenia.

Punkt 6 Inne Interwencje

1. W pkt 6a proponujemy rozszerzyć wymieniony katalog procedur następujące:

• cewnikowanie żył centralnych lub tętnic,

• punkcje i drenaż jamy opłucnowej, otrzewnej i osierdzia,

• badanie echokardiograficzne

Uzasadnienie: wykonywanie wyżej wymienionych procedury jest istotnym elementem kosztowym związanym z terapią pacjentów leczonych w OAiIT.

Punkt 7 OUN

W punkcie pkt 7 wnioskujemy o zmianę proponowanej wyceny punktowej pomiaru ICP z 4 na 8 punktów

Uzasadnienie: Proponowana wycena punktowa jest zdecydowanie za niska w stosunku do rzeczywistych kosztów świadczeniodawców związanych z wykonywaniem tej procedury w szczególności związane z wysokim kosztem zestawu do pomiaru oraz kosztem założenia przez neurochirurga.

Ponadto ZG ZZA zwraca się z prośbą do Prezesa NFZ o przeanalizowanie faktycznych kosztów świadczeniodawców związanych z realizacją świadczeń finansowanych w zakresie oddziału intensywnej terapii.

W ocenie ZG ZZA obecnie wysokość finansowania świadczeń z zakresu oddziałów intensywnej terapii nie pokrywa faktycznych kosztów realizowanych świadczeń.

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form