Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT

dotyczące projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 kwietnia 2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego

W związku z przedstawieniem do konsultacji społecznych Projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 kwietnia 2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego ZG ZZA przedstawia następujące stanowisko:

1. ZG ZZA pozytywnie ocenia projekt zwiększenia liczby stanowisk anestezjologii i intensywnej terapii w lecznictwie szpitalnym (wielokrotnie podkreślaliśmy potrzebę takiego działania), zapewnienia prawidłowości leczenia pacjentów i ciągłości postępowania w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, co skutkować będzie podniesieniem poziomu bezpieczeństwa pacjentów.

2. ZG ZZA wskazuje na konieczność doprecyzowania w zapisach projektu rozporządzenia kwalifikacji personelu lekarskiego zapewniającego ciągłość postępowania w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii. 

3. Jednocześnie ZG ZZA zwraca uwagę, że w projekcie rozporządzenia w uzasadnieniu nie podano wzrostu kosztów funkcjonowania systemu ochrony zdrowia ze względu na konieczność zakupu sprzętu medycznego związanego z utworzeniem co najmniej jednego stanowiska anestezjologii i intensywnej terapii oraz kosztów osobowych związanych z koniecznością sfinansowania dodatkowych zespołów transportu sanitarnego posiadających w swoim składzie lekarza o odpowiednich kwalifikacjach.

Dane Kontaktowe

tel./fax: (42) 676 08 43

Biuro: ul.Nawrot 114 pok.216, 90-029 Łódź

Nr konta bankowego: 15 2490 0005 0000 4530 7267 9293

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP www.biuletyn.abip.pl/zgzza

Login Form